Nauczyciele

Bartłomiej Miklas

Magister politologii, dyplomowany nauczyciel jogi metodą B.K.S. Iyengara stopnia Intermediate Junior II.

W wieku pięciu lat przeszedłem kilka poważnych operacji nogi, bioder i kolana. Praktyka jogi metodą Iyengara pozwoliła mi odzyskać i zachować niemal całkowitą sprawność. Moje „naturalne” ograniczenia okazały się dla mnie największym sprzymierzeńcem do głębszego zrozumienia jogi w praktyce.

To co w jodze fascynuje mnie najbardziej, to możliwość zmiany, naszego ciała, ale niejako „po drodze” naszego nastawienia do ludzi, świata, ale najbardziej do nas samych.

W uczeniu najważniejsze są dla mnie trzy rzeczy, kocham to co robię, technika jest tylko techniką i jest ważna o tyle o ile ma realny wpływ, przestrzeń do praktyki - czym prostsza tym lepsza.

Równolegle z jogą praktykuje Buddyzm Zen. Największą pasją obok jogi jest dla mnie kuchnia i jazda konna.

Wywiad z Bartkiem dla Typowro

Nauczyciel - Bartłomiej Miklas

 'In Sadhana, by chance you get a pain, you blame the teacher and begin to dislike him; if you get pleasure you think the pleasure giving teacher is a right teacher. If I had decided about my guru this way, then perhaps I would not have reached my present state and status. Even in that painful state I tried to live with his commands and demands and proceeded. I reflected the play of pain and pleasure on my mind and assimilated through my intelligence.'

~ BKS Iyengar

स तु दीर्घकालनैरन्तर्यसत्कारासेवितो दृढभूमिः॥१४॥