O Nas

Szkoła Jogi Sagar

Szkoła została założona w 2006 roku we Wrocławiu. Jest prowadzona w oparciu o moje kilkunastoletnie doświadczenie w praktyce jogi wg metody B.K.S. Iyengara. Ponieważ moi nauczyciele wielokrotnie porównywali życie do oceanu (Sagar), tak właśnie postanowiłem nazwać swoją szkołę.

Sagar /Sanskryt/ Ocean - życie jest jak ocean, wzburzone na powierzchni, ale pod nią pełne spokoju i głębi.

Tego właśnie uczy nas joga, jak w świecie pełnym nieustannych wyzwań i stresu, zachować wewnętrzny spokój i kontakt z tym, co najważniejsze.

Jesteśmy jedną z pierwszych szkół jogi we Wrocławiu prowadzących zajęcia wg. metody Iyengara.

Szkoła posiada Certyfikat Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

Wyróżniają nas: profesjonalizm, indywidualne podejście do ucznia oraz kameralność grup.

Joga metodą B.K.S. Iyengara

Metoda opracowana przez B.K.S. Iyengara jest na Zachodzie jedną z najlepiej rozwiniętych w ramach hatha jogi. Oferuje cały wachlarz możliwości pracy z ciałem, zmysłami, emocjami, oddechem - umysłem. Metoda Iyengara szczególną uwagę poświęca kobietom. Pozwala nabyć umiejętności świadomej pracy podczas menstruacji, ciąży oraz menopauzy. Regularna praktyka: wzmacnia, uelastycznia oraz daje niezwykle praktyczne narzędzia do pracy nad sobą.

Joga we Wrocławiu

Szkoła prowadzi zajęcia jogi w dwóch lokalizacjach przy ul. Jastrzębiej 18/20 oraz w studio jogi Poruszenie przy ul. Norwida 22/4.

Kursy jogi

Praca w Szkole Jogi Sagar oparta jest na systemie kursów i warsztatów jogi. Regularne organizujemy kursy jogi dla początkujących z możliwością dalszego rozwoju w grupach ogólnych oraz kursy jogi dla zaawansowanych.

Warsztaty i wyjazdy z jogą

W okresie wakacyjnym oraz w długie weekendy oferujemy warsztaty i wyjazdy z jogą. Dla osób zainteresowanych pracą indywidualną oraz terapią jogą proponujemy zajęcia indywidualne.

 

चले वाते चलं चित्तं निश्चले निश्चलं भवेत् योगी स्थाणुत्वमाप्नोति ततो वायुं निरोधयेत्॥२॥


Nauczyciel

Bartłomiej Miklas

Magister politologii, dyplomowany nauczyciel jogi metodą B.K.S. Iyengara stopnia Intermediate Junior II.

W wieku pięciu lat przeszedłem kilka poważnych operacji nogi, bioder i kolana. Praktyka jogi metodą Iyengara pozwoliła mi odzyskać i zachować niemal całkowitą sprawność. Moje „naturalne” ograniczenia okazały się dla mnie największym sprzymierzeńcem do głębszego zrozumienia jogi w praktyce.

Duży wpływ na moją praktykę wywarł pierwszy nauczyciel Małgorzata Madej. Obecnie podtrzymuję regularny kontakt z nauczycielami z zagranicy. Szczególne podziękowania chciałem złożyć Lois Steinberg, bez jej niezwykłej pracy i zaangażowania, najprawdopodobniej nigdy nie odzyskałbym pełni zdrowia i możliwości cieszenia się jogą.

Nie do przecenienia był i jest dla mnie kontakt z moim przewodnikiem duchowym (nauczycielem Zen) Shodo Harada Roshim.

To co w jodze fascynuje mnie najbardziej, to możliwość zmiany naszego ciała, ale niejako przy okazji naszego nastawienia do ludzi, świata, lecz najbardziej do nas samych.

W uczeniu najważniejsze są dla mnie trzy rzeczy: kocham to, co robię; technika jest tylko techniką i jest ważna, o ile ma realny wpływ; przestrzeń do praktyki - im prostsza, tym lepsza.

Równolegle z jogą praktykuje Buddyzm Zen. Największą pasją obok jogi jest dla mnie kuchnia i jazda konna.

Wywiad z Bartkiem dla Typowro

Nauczyciel - Bartłomiej Miklas

 'In Sadhana, by chance you get a pain, you blame the teacher and begin to dislike him; if you get pleasure you think the pleasure giving teacher is a right teacher. If I had decided about my guru this way, then perhaps I would not have reached my present state and status. Even in that painful state I tried to live with his commands and demands and proceeded. I reflected the play of pain and pleasure on my mind and assimilated through my intelligence.'

~ BKS Iyengar

स तु दीर्घकालनैरन्तर्यसत्कारासेवितो दृढभूमिः॥१४॥