O szkole

चले वाते चलं चित्तं निश्चले निश्चलं भवेत् योगी स्थाणुत्वमाप्नोति ततो वायुं निरोधयेत्॥२॥

Szkoła została założona w 2006 roku. Jest prowadzona w oparciu o moje wieloletnie doświadczenie w praktyce jogi wg metody B.K.S. Iyengara.

Duży wpływ na moją praktykę wywarli Małgorzata Madej i Konrad Kocot.

Obecnie podtrzymuje regularny kontakt z nauczycielami z zagranicy m.in. Ritą Keller.

Szczególne podziękowania chciałem złożyć Lois Steinberg, bez jej niezwykłej pracy i zaangażowania, najprawdopodobniej nigdy nie odzyskałbym pełni zdrowia i możliwości cieszenia się z jogą.

Nie do przecenienia był i jest dla mnie kontakt z moim przewodnikiem duchowym Shodo Harada Roshim.

Ponieważ wielokrotnie porównywali oni życie do oceanu, tak właśnie postanowiłem nazwać swoją szkołę.

Sagar (Sanskryt) - Ocean - życie jest jak ocean. Wzburzone na powierzchni, ale pod nią pełne spokoju i głębi. Tego właśnie uczy nas joga, jak w świecie pełnym nieustannych wyzwań i stresu, zachować wewnętrzny spokój i kontakt z tym, co najważniejsze.

Bartłomiej Miklas

Magister politologii, dyplomowany nauczyciel jogi metodą B.K.S. Iyengara stopnia Intermediate Junior II.

W wieku pięciu lat przeszedłem kilka poważnych operacji nogi, bioder i kolana. Praktyka jogi metodą Iyengara pozwoliła mi odzyskać i zachować niemal całkowitą sprawność. Moje „naturalne” ograniczenia okazały się dla mnie największym sprzymierzeńcem do głębszego zrozumienia jogi w praktyce.

To co w jodze fascynuje mnie najbardziej, to możliwość zmiany, naszego ciała, ale niejako „po drodze” naszego nastawienia do ludzi, świata, ale najbardziej do nas samych.

W uczeniu najważniejsze są dla mnie trzy rzeczy, kocham to co robię, technika jest tylko techniką i jest ważna o tyle o ile ma realny wpływ, przestrzeń do praktyki - czym prostsza tym lepsza.

Równolegle z jogą praktykuje Buddyzm Zen. Największą pasją obok jogi jest dla mnie kuchnia i jazda konna.

Sylwia Wierzbowska

Dyplomowany nauczyciel jogi metodą B.K.S. Iyengara stopnia Introductory II.

Spotkanie z jogą ukierunkowało moje życie. Dzięki niej uczę się dyscypliny, wprowadzam do swojego życia harmonię i świadomie wyznaczam życiowe cele. Podczas poszukiwania własnego nauczyciela, dowiedziałam się jakim ja sama chciałabym się stać aby motywować innych do praktyki. Na co dzień pracuje w WSON, jestem trenerem pracy osób niepełnosprawnych oraz terapeutą w integracyjnym Teatrze Arka, w wolnych chwilach zajmuję się sztuką.

'In Sadhana, by chance you get a pain, you blame the teacher and begin to dislike him; if you get pleasure you think the pleasure giving teacher is a right teacher. If I had decided about my guru this way, then perhaps I would not have reached my present state and status. Even in that painful state I tried to live with his commands and demands and proceeded. I reflected the play of pain and pleasure on my mind and assimilated through my intelligence.'

~ BKS Iyengar

स तु दीर्घकालनैरन्तर्यसत्कारासेवितो दृढभूमिः॥१४॥

Regulamin Szkoły:

Zajęcia:

1. Udział w zajęciach stanowi całość, wymagana jest obecność na całej sesji, prosimy, aby osoby spóźnione nie wchodziły na salę.
  2. Zajęcia można odrobić z inną grupą na tym samym lub niższym poziomie.
  3. Wszelkie pytania i wątpliwości należy zgłaszać po zajęciach. W trakcie trwania zajęć prosimy o zachowanie ciszy i skupienia.
  4. Do praktyki asan nie można przystępować z pełnym żołądkiem, należy odczekać minimum godzinę po bardzo lekkim posiłku, po obfitym cztery
  5. Uczestnicy zajęć nie mogą sobie nawzajem pomagać w wykonywaniu asan bez zgody nauczyciela.
  6. Sprzęt, z którego korzystamy, trzeba po zajęciach odłożyć na właściwe miejsce.
  7. Nie należy praktykować asan po kilkugodzinnym pobycie na silnym słońcu oraz bezpośrednio po saunie czy masażu.
  8. Panie w ciąży i w czasie menstruacji mają oddzielny cykl asan - prosimy o zgłoszenie się do nauczyciela przed zajęciami.

Problemy zdrowotne:

1. Wszelkie dolegliwości i problemy zdrowotne należy zgłosić nauczycielowi przed zajęciami.
  2. Jeśli w trakcie zajęć pojawia się złe samopoczucie należy o tym poinformować osobę prowadzącą.

Karnety:

1. Karnet jest dokumentem imiennym i nie podlega zamianie.
  2. Niewykorzystane zajęcia w okresie obowiązywania karnetu można wykorzystać w następnym miesiącu pod warunkiem wykupienia nowego karnetu na 8 zajęć na następny miesiąc.
  3. Osoby, które wykorzystały karnet przed upływem jego ważności, mogą wykupić dodatkowe zajęcia pojedyncze w cenie 20 zł.
  4. Karnet jest ważny tylko w terminie na nim wypisanym i nie podlega przedłużeniu.

Zrzeczenie odpowiedzialności:

1. Szkoła nie odpowiada za rzeczy wartościowe pozostawione w szatni.

स तु दीर्घकालनैरन्तर्यसत्कारासेवितो दृढभूमिः॥१४॥